Polski Klub Pawika

Galeria II Wystawy Polskiego Klubu Pawika

2 lutego, 2013

W dniu 2 lutego 2013 r. w  Borku Wielkopolskim odbyła się II Klubowa Wystawa gołębi rasy pawik. W wystawie udział wzięło 10 członków Klubu oraz 2 hodowców z  Czech ( Vlastimil Bilek i Iiri Bartak). Oceny gołębi metodą porównawczą dokonał  sędzia Uve Frommolt z asystentem Tilo Milde oboje z Niemiec. Wymienieni sędziowie są cenionymi w Europie i za oceanem hodowcami oraz jurorami tej rasy. Wystawcy zaprezentowali 168 sztuk pawików w tym kilkanaście pawika jedwabistego.

Wszelkie zalety i wady gołębi były na bieżąco tłumaczone na język polski przez Macieja Kurka. Koledzy z Czech znający język niemiecki obyli się bez tłumacza. Taka ocena przy jednoczesnym tłumaczeniu dla polskich hodowców oraz kilkunastu osobom przyjezdnym z terenu całej Polski umożliwiła prawidłowe zrozumienie wzorca i tajników oceny porównawczej. Każdy mógł na podstawie ocenianych gołębi ukierunkować swą hodowlę zgodnie ze światowymi dążeniami jakie obowiązują w Europie.
Podczas wystawy odbyła się giełda nadwyżek hodowlanych przygotowana przez członków Klubu w której uczestniczyli koledzy z Czech.