Polski Klub Pawika

FOTORELACJA Z IX EUROPEJSKIEJ WYSTAWY PAWIKA – RUMUNIA 2023

21 listopada, 2023

W dniach 10-11 listopada 2023 r. w rumuńskiej miejscowości Ludus, odbyła się IX Europejska Wystawa Młodych Pawików organizowana w ramach CFC District 11 Europa, na której sędzia John Harman z Niderlandów, dokonał metodą porównawczą, oceny 292 sztuk gołębi w 23 kolorach. W wystawie uczestniczyło 36 wystawców z 7 krajów reprezentując środkowo-południową Europę. Polskę reprezentowało 3 hodowców, członków Polskiego Klubu Pawika: Jacek Gawrych, Arkadiusz Waszczuk i Przemysław Żurawski.

Grand Championa Wystawy, zdobył Sebastian Avram za pawika w kolorze indigo, odpowiednio za nim uplasowali się; zespół Arkadiusz Waszczuk i Branimir Vujevic ( kolor tarczowe żółte) oraz zespół Mitko i Desislav Sivev ( kolor AOC) z Bułgarii.

Przemek Żurawski wystawiał 21 sztuk, wygrał w kolorach tarczowym (niebieskie i czarne) oraz białym. Zajął drugie miejsce w czerwonych i tarczowych (AOC). Jacek Gawrych wystawiał 12 sztuk, wygrał w kolorze grochowym oraz miał drugie miejsce w kolorze sprinkle oraz mismark. Arkadiusz Waszczuk wystawiał 8 sztuk, wygrał w kolorze tarczowym (AOC) oraz zajął drugie miejsce w kolorze białym.

Jak widać na przestrzeni lat nasi klubowicze osiągają coraz więcej sukcesów na zagranicznych wystawach dzięki czemu promują nasz klub i poświadczają słowa wielu hodowców na świecie że w Polsce mamy gołębie na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie podziękowania dla wspomnianej trójki, która prawie zawsze jeździ na europejskie wystawy.

Poniżej przedstawiamy katalog:
Otwórz w nowym oknie

Katalog